Hakkımızda

Makimsan Asfalt Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla faaliyet gösteren şirketimiz MAKİMSAN, 1969 yılında Seyit URAGAN, Özdemir TANGİL ve Harun OFLU tarafından Ankara’da kurulmuştur. Kurucularımız kendilerinin de aralarında yer aldığı birçok değerli teknik elemanın yetiştiği bir kurum olan TCK Genel Müdürlüğü’nden edindikleri bilgi ve deneyimi başarılı projelere çevirmek adına MAKİMSAN çatısında buluşmuşlardır.

İnşaat sektöründe farklı bir anlayışı temsil ederek yola çıkan Makimsan’ın ilk hedefi kurulduğu dönemde Türkiye’nin kullanımı yaygın olmayan “asfalt emülsiyonunu” üretmek ve kullanımını yaygınlaştırmak olmuştur. Hızla büyüyüp yoluna devam ederken kısa sürede faaliyet alanlarına sırasıyla sathi kaplama asfalt yapımını, havaalanı pist asfalt betonu yol ve altyapı sistemi inşaatlarını eklemiştir.

MAKİMSAN, bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanında ve yurtdışında pek çok havaalanının, otoyolun ve devlet yolunun inşaatını başarıyla tamamlamıştır. Bu projelerden duyulan memnuniyet ve alınan onlarca takdirname, MAKİMSAN kalitesinin göstergesidir. MAKİMSAN, deneyimli personeli, uzman ekipleri ve güçlü makine parkı ile teknolojiyi bilgi ve beceriyle harmanlayan, sektörün lider firmalarından biridir. 

MAKİMSAN ailesi olarak, NATO Enformasyon Dairesi Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, İnşaat Emlak Daire Başkanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları, İl Özel İdareleri, Belediyeler, Organize Sanayi Bölgeleri ve özel firmalar gibi sağın kurumlarla ve ülkemizi temsil etme imkânı bulduğumuz Özbekistan, Kazakistan, Bulgaristan, Romanya, Rusya ve Afganistan gibi pek çok ülkelerde çalışmış olmanın ve değeri 1.250.000.000 USD üzerindeki bitirilen işlerin haklı gururunu taşıyoruz.